III Nocny Rajd Rowerowy po Powiecie Chrzanowskim- Podsumowanie

Jak mawiają w Skandynawii, nie ma złej pogody lecz źle ubrani ludzie… Ale czy przy wielkich deszczach i siejącym zniszczenie orkanie „Grzegorz”, ta maksyma ma zastosowanie? Uczestnicy III Nocnego Rajdu Rowerowego po Powiecie Chrzanowskim pokazali, że jak najbardziej 🙂

fot/ Krzysztof Szułakiewicz

28 października na starcie Rajdu, stanęło aż 59 rowerzystów. Przyjechali z różnych stron… Jaworzno, Chrzanów, Katowice, Mysłowice, Trzebinia, Babice, Balin, Luszowice, Płaza i nawet Będzin. Po szybkich zapisach i rozdaniu pakietów startowych- czas w drogę!

Uczestnicy do pokonania mieli około 32 kilometrów. Na początek odcinek miejski w Chrzanowie. Kółeczko dookoła Rynku, zjazd Aleją Henryka i później w stronę Grobli, a tam? Esencja jesiennych nocnych eskapad! Pełno wody i darmowe błotne SPA.

fot/ Krzysztof Szułakiewicz

Krótki odpoczynek na półmetku w Libiążu. Parking przed Urzędem Gminy wypełnił się na chwilę rowerowym szaleństwem, żeby później pozostać w ciemności gdy ruszyliśmy w stronę Megaloparku Szyjki. Dalej Gromiec i wjazd na Wiślaną Drogę Rowerową. Ku naszemu zaskoczeniu nie byliśmy jedynymi cyklistami w tym miejscu… Ciepłe pozdrowienia wymieniliśmy z rowerowymi turystkami z Francji, które kierowały się w stronę Oświęcimia.

Dojechaliśmy do Mętkowa. A tam pięknie podświetlony zabytkowy Kościół modrzewiowy. Stąd już tylko kilka kilometrów do celu…

fot/ Krzysztof Szułakiewicz

Na babickim Orliku rozpaliliśmy ogień. Uczestnicy bardzo chętnie smażyli przywiezione przez siebie kiełbaski.

Po zjedzeniu, nadszedł czas na konkursy i losowania nagród niespodzianek! Pierwszą kategorią był najbardziej rozświetlony rower. W tej konkurencji rozdane zostały dwie nagrody główne oraz trzy poboczne.

Rozlosowano też specjalną nagrodę dla par. W ten sposób chcieliśmy docenić wspólną pasję, którą dzielą ludzie w związkach.

Ostatnią atrakcją było losowanie nagród niespodzianek. W każdym pakiecie można było znaleźć ciasta drożdżowe Dan Cake oraz losowe gadżety: podstawki pod smartfona, smary rowerowe, kubki, kamizelki oraz wiele innych.

fot/ Krzysztof Szułakiewicz

 

A oto nasi Partnerzy, którzy wspomogli nas przy okazji tej imprezy:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *