Rajd w żeglarskim klimacie

Tegoroczne wakacje już za nami, aby je pożegnać wspólnie z Yacht Klubem Bezan zorganizowaliśmy rajd rowerowy nad zalewem Chechło.

Zalew Chechło

W pierwszą niedzielę września na starcie Wodniackiego Rajdu Rowerowego stanęło osiemdziesięciu czterech uczestników. Każdy z nich przy zapisach otrzymał słodki poczęstunek od firmy Dan Cake, wszystko to przy rytmach szantowych piosenek, które wprowadzały nas w żeglarski nastrój.

Przed wyruszeniem na trasę rowerzyści mieli okazję zobaczyć jak wygląda żeglarska ceremonia wciągnięcia bandery.

Uczestnicy chwilę przed ceremonią

Trasa liczyła około 25 kilometrów, biegła przez znane nam wszystkim piękne miejsca naszego powiatu: Puszczę Dulowską, Bolęcin i Piłę Kościelecką.

Rowerzyści na trasie

Po dotarciu na metę uczestnicy upiekli kiełbaski, brali też udział w quizie turystyczno-żeglarskim, ale pewnie dla każdego najlepszym momentem było skorzystanie z atrakcji przygotowanych przez Yacht Club BEZAN czyli wypłynięcie żaglówką, rowerkiem wodnym, kajakiem lub motorówką na zalew. Oczywiście wszystko pod okiem instruktorów dzięki którym poznaliśmy podstawowe tajniki sportów wodnych.

Obraz może zawierać: niebo, ocean, łódź, góra, na zewnątrz, przyroda i woda
Atrakcje na wodzie cieszyły się dużym zainteresowaniem

Podczas rajdu prowadzona była zbiórka dla 10 letniej Julii z Trzebini. Jeszcze raz dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie.

Teraz czas na kilka podziękowań:

Bezan Yacht Club– Bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie. Poświęciliście swój cenny czas, aby pomóc nam w organizacji. Bez Was ten rajd nie odbyłby się w tak świetnej formie.

Dziękujemy też naszym wspaniałym uczestnikom za liczne przybycie, zdecydowaliście się spędzić z nami ostatni dzień wakacji za co jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

Podziękowania należą się także dla firmy Dan Cake która ponownie zapewniła nam słodkości.

Podobało się Wam? Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się ponownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *