Rodzinny Rajd Rowerowy do Wygiełzowa

W dniu 3 września odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy do Wygiełzowa. Trasy były trzy- z Alwerni, Chrzanowa oraz Zagórza. Pomimo, modnej ostatnio, deszczowej pogody na starcie zjawiło się wielu uczestników. Limit miejsc w tej imprezie wynosił 200, na wszystkie miejscowości.

fot. Grupa z Chrzanowa na postoju w Żarkach

Teraz chwila na organizatorów… a można śmiało powiedzieć „Ło Panie! Oj było ich!”. LGD Dunajec-Biała, LGD „Partnerstwo na Jurze”, Województwo Małopolskie i sam jeszcze nie wiem kto.

Skupmy się jednak na organizatorach najaktywniejszych, bez których ta impreza nie miała by prawa bytu. Wielkie brawa dla chrzanowskiego MOKSiR oraz Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów, za ogarnięcie tego w tak krótkim czasie. Wytyczenie odpowiedniej trasy oraz jej pełne zabezpieczenie przez rowerzystów oraz Policję, podnosi poprzeczkę przy organizacji imprez tego typu na Ziemi Chrzanowskiej. Z Zagórza i Alwerni grupy prowadziły Stowarzyszenia: Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały oraz Emerytów i Rencistów „Złota Jesień”.

Najdłuższa trasa była najbardziej zróżnicowana i malownicza. Startowała z Rynku w Chrzanowie i biegła przez Starą Hutę, Żarki oraz Zagórze. Droga była łatwa, choć uczestnicy wynieśli z niej wiele błota. Ale czy to teren miejski, wiejski czy las, nawet najmłodsi z uczestników żwawo jechali w zwartej grupie.

Na postojach, wszystkie z grup otrzymały wodę oraz owoce, by po krótkim odpoczynku jechać dalej.

Meta Rajdu była w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie, czyli w prostych słowach- w Skansenie. Na miejscu, każdy kto dojechał otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa. Na wszystkich czekały też jabłka od miejscowego rolnika oraz specjał dnia- „Ziemniaki po Cabańsku”.

fot. Wręczanie medali uczestnikom

Na zakończenie imprezy rozlosowana została nagroda główna- bon o wartości 500zł na zakup roweru. Wszystkie dzieci, które dojechały na metę mogły wziąć udział w konkursie sportowym. Każde z nich otrzymało jednak plecak z wyprawką szkolną od firmy Dan Cake.

 

fot. Najmłodsi uczestnicy Rajdu z wyprawkami od Dan Cake

Reasumując. Impreza udana. Biorąc pod uwagę deszcz to nawet bardzo! Dziękujemy Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie oraz Stowarzyszeniu Chrzanowskich Cyklistów za organizację. Uczestnikom zaś należą się wielkie brawa za stawienie się na starcie w tak niesprzyjających warunkach oraz za świetną, wspólną zabawę. Mam nadzieję, że częściej będziemy spotykać się w takim gronie.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *