Zakończenie Sezonu Rowerowego 2017

Lepszej pogody nikt nie mógł sobie wymarzyć. W dniu 1 października, rowerzyści Powiatu Chrzanowskiego oraz ze Śląska zebrali się w Zagórzu, żeby wspólnie zakończyć sezon rowerowy.

fot/ Grupa przed wyruszeniem z parkingu Maniska w Zagórzu

Po zapisach i rozdaniu słodkich przekąsek od firmy Dan Cake, grupa ruszyła leśną ścieżką rowerową w kierunku Babic. Oczywiście na trasie nie obeszło się bez problemów technicznych. Ale od czego są koledzy obok? Szybka naprawa i jedziemy dalej!

fot/ Problemy techniczne na trasie

Przejeżdżając przez malownicze Babice, grupa zatrzymała się przy Orliku (oraz boisku Arki Babice) na krótki odpoczynek, by później ruszyć już w kierunku swojego celu- Klubowi Karaś w Rozkochowie. Zarządzany jest przez OSP Rozkochów i dzięki naczelnikowi, któremu serdecznie dziękujemy, mieliśmy możliwość spędzenia kilku spokojnych chwil nad wodą.

fot/ Przygotowanie kiełbasek

Na miejscu czekały na wszystkich pieczone kiełbaski z chlebem oraz muffinki i croissanty. Rozdane zostały przy okazji mapy oraz gadżety przekazane przez Urząd Gminy w Babicach. Odbył się również konkurs. Tym razem nie miał za zadanie sprawdzić sprawności fizycznej, a umysłową. Zadaliśmy Wam proste pytanie, na które musieliście odpowiedzieć. Trzy najciekawsze odpowiedzi wygrały… A jak brzmiało?

Dokąd nocą tupta jeż?

I miejsce – Pan Krzysztof

Jeżyk nocą tupta sobie i robaczki w ziemi skrobie. Czasem owoc sobie zje. a nad ranem myśli o śnie.

II miejsce– Pani Agnieszka

Tego nigdy się nie dowiesz! Z Chrzanowa przez Maniska, Babice na Starorzecze Wisły…

III miejsce– Pani Sylwia

Do lepszego miejsca dla siebie i całej rodziny

 

fot/ Rajdowy niezbędnik kolarza

Po wszystkim grupa ruszyła w dalszą drogę. Jadąc Wiślaną Trasą Rowerową w stronę Oświęcimia, dojechali do Mętkowa, by chwilę później zakończyć Rajd w miejscu w którym rozpoczęli.

Była to pierwsza impreza od bardzo dawna, którą Rowerowy Chrzanów przygotował dla Was ze Stowarzyszeniem Chrzanowskich Cyklistów. Udowodniliśmy tym samym, a przynajmniej mamy taką nadzieję, że współpraca jest lepsza niż sztuczne podziały. Robiąc coś razem jesteśmy w stanie stworzyć coś naprawdę fajnego. Macie ochotę na wspólne rozpoczęcie sezonu?

[foogallery id=”462″]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *